Семінар з керівниками об’єктових формувань суб’єктів господарювання Уманського району та міста Умань

/Files/IMG_0756 (1).JPG 25-26 вересня на базі Уманських курсів 3 категорії Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Черкаської області проведено курсове навчання за програмою постійно діючого семінару: «Особи, які очолюють територіальні та об’єктові формування цивільного захисту та їх структурні підрозділи (медичні)».

Достеменно відомо, що серед заходів, спрямованих на рятування життя потерпілих, велике значення має перша домедична допомога, ефективність якої тим більша, чим раніше вона надана. За визначенням домедична допомога – це невідкладні дії та організаційні заходи, які здійснюються особами, які не мають медичної освіти, але за своїми функціональними обов’язками повинні володіти основними практичними навичками з рятування та збереження життя людини, яка перебуває у невідкладному стані. Саме такими людьми є керівники медичних формувань цивільного захисту суб’єктів господарювання. Тому не можливо недооцінювати важливе значення навчання даної категорії слухачів.

Відповідно до програми, фахівцями Уманських курсів Олександром Гребьонкіним та майстром виробничого навчання Олександром Борисовим слухачам були доведені наступні навчальні питання: органи управління та сили цивільного захисту; функціональні обов’язки осіб, які очолюють територіальні та об’єктові формування цивільного захисту (медичні), порядок приведення формувань цивільного захисту у готовність до дій; алгоритм дії осіб, які очолюють територіальні та об’єктові формування цивільного захисту (медичні), при їх залученні до проведення спеціальних робіт та заходів цивільного захисту.

Окрім цього, головний спеціаліст відділу цивільного захисту та оборонно-мобілізаційної роботи міста Умань Валеріан Цкітішвілі ознайомив учасників семінару із порядком укриття населення у захисних спорудах цивільного захисту, системою оповіщення та організацією управління і зв’язку при виникненні надзвичайних ситуацій на території Черкаської області та міста Умані.

Для обговорення та набуття практичних навичок слухачами на заняття було винесено питання: «Домедична допомога в умовах надзвичайних ситуацій». Дане заняття проводили фахівці Олександр Гребьонкін та Олександр Борисов, які попередньо закінчили курси Товариства Червоного Хреста України по навчанню населення наданню першої домедичної допомоги.

Після ознайомлення із порядком надання домедичної допомоги, який включає такі заходи: негайне припинення впливу зовнішніх ушкоджуючих факторів та видалення постраждалого з несприятливих умов, оцінка стану потерпілого, послідовність заходів та практичні дії по його рятуванню, організація негайної доставки до лікувального закладу, слухачами були відпрацьовані навички з питань надання екстреної домедичної допомоги постраждалим з різними видами ушкоджень в умовах як мирного, так і воєнного часу.

Наприкінці занять керівники медичних формувань отримали навчально-методичні матеріли в електронному вигляді.

Учасники заходу подякували за проведені заняття та підкреслили його важливу роль, адже кожному зрозуміло, що надавати домедичну допомогу потерпілому, як на робочих місцях, так і в побуті, в повсякденному житті, повинні уміти всі.

О.А.Гребьонкін, завідувачУманських курсів 3 категорії

Кiлькiсть переглядiв: 39