Шляхи удосконалення якості функціонального навчання

Професія педагога є особливою, тому потребує від людини постійного самовдосконалення. Адже, ще Сократ писав: «Хто хоче зрушити світ, нехай зрушить себе». Для того щоб вчити інших, педагог має вчитися сам, постійно оновлюючи скарбничку своїх знань.

З метою підвищення професійного рівня педагогічних працівників, 22 червня 2018 року в Навчально-методичному центрі ЦЗ та БЖД Черкаської області відбувся «День професійної майстерності» (День викладача та майстра виробничого навчання). Прагнучи постійного саморозвитку та удосконалення своїх знань, вмінь, навичок професійної підготовки, педагогічні працівники Центру вкотре беруть участь у підготовці та проведенні цього заходу.

Метою даного «Дня професійної майстерності» було підвищення теоретичних і практичних знань педагогічних працівників Центру, зростання їхньої фахової компетентності та професійної майстерності, підвищення якості навчального процесу відповідно до сучасних завдань та вимог у сфері цивільного захисту, вироблення єдиного підходу до викладання найважливіших тем функціонального навчання, здійснення методичного супроводу.

До проведення заходу, який проводився на навчально-матеріальній базі СУБ « Соснівський», були залучені всі педагогічні працівники Центру та його структурних підрозділів, головний спеціаліст управління цивільного захисту департаменту житлово-комунального комплексу Черкаської міської ради Глинська Т.І. Заняття проводилися для голів та секретарів 19 комітетів самоорганізації населення м. Черкаси.

/Files/images/2018/2206/DSCN0768.JPG Метою організації навчального процесу є своєчасна підготовка керівного складу, діяльність яких пов’язана з організацією заходів цивільного захисту, формування компетентності слухачів до виконання функціональних обов’язків у сфері цивільного захисту в межах своїх повноважень (посад), реалізація завдань із запобігання та реагування на надзвичайні ситуації, оволодіння слухачами технологіями (алгоритмами) вирішення основних завдань відповідно до функцій та обов’язків, що виконуються ними згідно з функціями у складі територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту. Тема запланованого відкритого заняття: « Організація роботи навчально– консультаційного пункту цивільного захисту при органах місцевого самоврядування». До слухачів були доведені питання організації роботи НКП (порядок утворення , обладнання, експозиція, забезпечення навчальними матеріалами та літературою, тематика інформаційно-довідкового куточка). В другій частині проведення даного заходу майстри виробничого навчання Центру Володимир Палажченко та Оксана Головня провели тренінг для всіх присутніх щодо практичного відпрацювання навичок у розробці макетів стендів інформаційно-довідкового куточка.

Після проведення всіх запланованих занять, для педагогічного складу НМЦ ЦЗ та БЖД під керівництвом завідувача обласних та м. Черкаси курсів удосконалення керівних кадрів ІІ категорії Юрія Дроговоза було проведено круглий стіл за темою « Шляхи удосконалення якості функціонального навчання». Він визнав важливість подібного заходу, який сприяє вдосконаленню знань і умінь викладачів та майстрів виробничого навчання, які в подальшому будуть застосовані для забезпечення навчання слухачів відповідно до сучасних завдань та вимог у сфері цивільного захисту.

Учасники заходу здобули педагогічний досвід, що сприяв росту їхньої фахової компетенції та підвищенню теоретичних знань.

Обласний методичний кабінет

навчально-методичного центру

ЦЗ Та БЖД Черкаської області

Кiлькiсть переглядiв: 74