Розпочато підготовчу роботу до відкриття пришкільних таборів відпочинку. На особливому контролі – питання безпеки життєдіяльності дітей.

З метою надання допомоги керівникам пришкільних таборів відпочинку з денним перебуванням дітей закладів загальної середньої освіти міста, 23 травня в приміщенні департаменту освіти та гуманітарної політики було проведено навчання освітян з питань організації роботи з охорони праці, протипожежної безпеки, цивільного захисту та санітарно-епідеміологічного нагляду.

У заході взяли участь представники управління освіти департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаського місквиконкому, міськрайонного відділу управління ДСНС України в області, Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Черкаської області, обласного Головного управління Держпродспоживслужби, Головного управління статистики та Золотоніської міскрайонної організації Товариства Червоного Хреста.

Зміст усіх доповідей було спрямовано на якісну організацію роботи з безпечного оздоровлення і відпочинку вихованців табору та попередження виробничого травматизму.

Методист Навчально-методичного центру Людмила Шинкаренко звернула увагу учасників навчання на необхідність безумовного дотримання вимог законодавства у сфері цивільного захисту та проведення слідуючих заходів:

- перевірка практичної готовності системи оповіщення і зв’язку, наявних об’єктових засобів оповіщення та взаємозв'язку із службами взаємодії;

- перевірка наявності в приміщенні табору засобів пожежогасіння та їх придатності для можливого використання;

- перевірка наявності в кожному приміщенні табору планів евакуації;

- перевірка наявності та придатності до застосування первинних засобів захисту органів дихання;

- проведення позачергового тренування з питань евакуації персоналу та вихованців табору;

- оформлення в приміщенні табору стенду з основ безпеки життєдіяльності та проведення з дітьми інструктажів, виховних бесід і годин спілкування щодо дій в умовах можливої надзвичайної ситуації, терористичного акту та його проявів.

Для надання допомоги щодо оформлення стенду з основ безпеки життєдіяльності в пришкільних таборах та проведення заходів з дітьми, керівникам пришкільних таборів були підготовлені та надані комплекти пам’яток та тестів.

Підготовча робота до відкриття пришкільних таборів у навчальних закладах триває. Сподіваємось, що поради та матеріали, які отримали учасники навчання від фахівців Навчально-методичного центру, стануть їм в нагоді.

Бажаємо всім приємного та безпечного відпочинку!

Обласний методичний кабінет

Кiлькiсть переглядiв: 71