Навчально-методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Черкаської області разом з черкащанами та всіма українцями прийняли участь у заходах вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

31рік минув від того дня, як історія нашої країни була поділена чорним розподілом на до і після Чорнобильської катастрофи. Страшна звістка про катастрофу планетарного масштабу не одразу стала відома суспільству. Спочатку було замовчування цієї страшної звістки, потім свідоме заниження масштабу трагедії і лише потім мобілізації зусиль колишнього СРСР на подолання її наслідків. Основний тягар зусиль по ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи ліг на плечі України. Сотні кілометрів забруднених територій, десятки тисяч вимушених переселенців, непоправна загроза життю і здоров’ю великої кількості наших співвітчизників і сьогодні є тим чинником, який впливає на розвиток нашої держави.

Золотими літерами в історію нашої країни вписані імена Пилипа Десятникова, Володимира Правика, Віктора Кібенка, Леоніда Телятникова та багатьох інших героїв, які не зважаючи на пряму загрозу власному життю та здоров’ю, першими з лав рятувальників, поряд з персоналом станції, стали на шляху радіаційного пекла, прийняли правильні управлінські рішення та не дали лихові набути набагато більших, катастрофічних руйнівних наслідків.

Катастрофа нагадала про всепланетарну відповідальність людини за плоди її діяльності й глобальність можливих трагічних наслідків у разі нехтування цього постулату. Людство перед чорнобильською бідою зрозуміло свою незахищеність і необхідність консолідації й взаємодопомоги. Чорнобиль став німими докором минулого і болючою пересторогою для майбутніх поколінь.

Ціною колосальних людських зусиль в грудні 1986 року було збудовано захисний саркофаг над зруйнованим четвертим енергоблоком, який за 30 років своєї експлуатації виконав основне завдання по захисту навколишнього

середовища від руйнівної дії радіації. Тому саме 14 грудня визначено нашою країною Днем вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильської АЕС.

Колектив Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Черкаської області долучився до вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

На початку дня начальник Центру підполковник служби цивільного захисту Олексій Биков та юрисконсульт Центру – ліквідатор аварії на ЧАЕС Микола Сова поклали квіти до пам’ятника жертвам Чорнобильської трагедії у Соборному сквері міста Черкаси.

Також у Центрі з цієї нагоди було проведено загальні збори працівників та особового складу.

Загалом, у ліквідації наслідків аварії брали участь понад 600 тисяч осіб. Нині у Черкаській області проживає 114 100 осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. Із них 9 408 - ліквідатори наслідків аварії на ЧАЕС. 409 працівників рятувальних служб Черкащини було залучено до участі в роботах з ліквідації наслідків цієї трагедії. Двоє з них працюють в нашому Навчально-методичному центрі. Це - Сова Микола Васильович, ветеран служби цивільного захисту та Савенко Володимир Васильович, ветеран Збройних Сил України. Тому побажаємо нашим шановним ветеранам міцного здоров’я та подальшої плідної роботи в нашому колективі.

Нехай ніколи не повториться жах тієї масштабної техногенної катастрофи, нехай залишиться тільки пам’ять про ті моторошні події, яка навчить нас цінувати нашу Землю, природу, мир, спокій та людське життя.

Обласний методичний кабінет

Кiлькiсть переглядiв: 73