В місті Умань та Уманському районі пройшли навчання з питань евакуації населення

7 грудня проведено навчання органів управління та сил цивільного захисту територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Черкаської області та її ланок Уманського району і міста Умані на випадок можливого виникнення надзвичайної ситуації на території військової частини А1588.

На навчаннях були присутні директор Департаменту організації заходів цивільного захисту Державної служби України з надзвичайних ситуацій Михайло Маюров, заступник директора Департаменту - начальник управління захисту населення і територій Олександр Лещенко, заступник голови Черкаської обласної державної адміністрації Костянтин Омаргалієв, начальник управління цивільного захисту облдержадміністрації Юрій Скоробогатов, голова Уманської районної державної адміністрації Євгеній Данченко, фахівці структурних підрозділів райдержадміністрації, керівництво та підрозділи органів місцевого самоврядування міста Умань, сільські голови, представники Навчально-методичного центру ЦЗ та БЖД Черкаської області та Уманських курсів 3 категорії. Також, для обміну досвідом, цього дня на Уманщину приїхали заступники голів райдержадміністрацій з усієї Черкаської області.

Метою навчань було удосконалення злагодженості та оперативності в роботі керівного складу, органів управління та сил цивільного захисту, підвищення готовності до виконання завдань з евакуації населення, а також практичне відпрацювання заходів з оповіщення, евакуації, розміщення евакуйованого населення та забезпечення громадської безпеки і порядку в евакуйованих населених пунктах.

В ході теоретичної частини, яка проходила в Будинку рад, учасникам заходу було представлено план евакуації населення району на випадок надзвичайних ситуацій внаслідок пожеж та вибухів на військовому об’єкті та доведена інформація про населені пункти, які потрапляють у 10 км зону можливого ураження, а саме: Паланська об’єднана територіальна громада – села Паланка та села Городецьке, Кочубіївка, Кочержинці Уманського району та окремий район м.Умань. Населення, яке проживає в зоні ураження, потребуватиме виконання заходів із екстреної евакуації. Безпечні райони визначені, евакуаційні дії налагоджені.

Практична частина навчань проходила у селі Паланка, де було розгорнуто евакуаційний пункт на базі будинку культури. Евакуйоване населення даного населеного пункту приймало село Полянецьке у загальноосвітньому навчальному закладі. В місті Умань на базі ДНЗ №4 також було розгорнуто евакуаційний пункт.

В рамках підготовки до проведення навчання, фахівцями Навчально-методичного центру було проведено низку заходів. Для підготовки персоналу збірних і приймальних пунктів евакуації та якісної організації їх роботи працівниками Центру Олександром Жарським, Сергієм Гончаренко та Оксаною Головньою була надана консультаційно-методична допомога безпосередньо на місцях створення евакуаційних органів у 8 населених пунктах Уманського району. Для здійснення просвітницько-інформаційної роботи серед місцевого населення був розгорнутий мобільний-консультаційний пункт. Також, напередодні навчань, завідувачем Уманських курсів 3 категорії Олександром Гребьонкіним було проведено групові заняття з начальниками збірних та приймальних пунктів евакуації Уманського району та м.Умань, в ході яких були відпрацьовані питання призначення збірних та приймальних пунктів евакуації, їх адміністративний склад, основні завдання, необхідна плануюча та організаційна документація.

Навчання пройшли на високому організаційному рівні, навчальної мети заходу було досягнуто. Проведення таких практичних заходів і надалі залишається однією з основних ефективних форм підготовки органів управління, сил цивільного захисту, евакуаційних органів та населення до дій у випадку виникнення надзвичайних ситуацій.

https://www.facebook.com/MNSCHERKASY/videos/1543095569060412/?hc_ref=ARRKn70pit7wn1CexKumc2R5GFd8jlsYd_pfbAt7MEJA8Dv_r5O_Y5xfQT68B1PoeKA

О.Гребьонкін, завідувач

Уманських курсів 3 категорії

/Files/images/nmts2017/07122017/IMG_20171122_123954.jpg /Files/images/nmts2017/07122017/vibe image.jpg /Files/images/nmts2017/07122017/IMG_3268 (1).jpg /Files/images/nmts2017/07122017/IMG_3344 (1).jpg /Files/images/nmts2017/07122017/IMG_3415 (1).jpg

Кiлькiсть переглядiв: 86