16 листопада у Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького було проведено об’єктове тренування з питань цивільного захисту.

Темою тренувань було визначено: «Дії органів управління та сил ЦЗ університету у разі загрози виникнення терористичного акту». Метою тренувань було перевірка реальності планування заходів реагування органів управління та сил цивільного захисту університету на загрозу і виникнення надзвичайної ситуації та удосконалення знань і навичок особового складу формувань закладу і служб цивільного захисту міста в проведенні заходів із захисту працівників та студентів.

У підготовчий період до проведення тренувань старший майстер виробничого навчання Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Черкаської області Володимиром Палажченко здійснив методичний супровід з підготовки та проведення даного об’єктового тренування.

За задумом тренування, через залишений біля входу у навчальний корпус невідомий предмет стався вибух та виникла пожежа з задимленням з першого по четвертий поверх. До проведення аварійно - рятувальних заходів було задіяно штаб з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, комісія з надзвичайних ситуацій та евакуаційна комісія, пожежне формування, формування охорони громадського порядку, оповіщення і зв’язку та медичне формування. Також були залучені керівний і постійний склад навчального закладу та студенти. В ході тренувань було відпрацьовано дії щодо організації оповіщення, збору та евакуації учасників навчального процесу. Крім цього також було перевірено взаємодію з екстреними службами міста.

Рятувальники ДПРЧ-2 провели умовні рятувальні роботи та виявили «постраждалого», який не зміг самостійно вийти з небезпечної зони, забезпечивши його евакуацію.

Учасники заходу продемонстрували злагодженість та чітку взаємодію під час дій у надзвичайній ситуації та при ліквідації її наслідків.

Під час узагальнення результатів об’єктового тренування було зазначено, що успіх даного заходу великою мірою залежав від його завчасної якісної підготовки, чіткого керівництва, планування та правильного визначення складу учасників.

Ця робота не закінчена, вирішено у наступному році провести такі ж об’єктові тренування в гуртожитку університету.

/Files/images/nmts2017/1611/03.jpg /Files/images/nmts2017/1611/07.jpg


Обласний методичний кабінет

Кiлькiсть переглядiв: 52